دوشنبه، 31 شهریور 1399 / 2020 September 21
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
واعظی ، محمد تقی (زنجان)

محمد تقي واعظي در سال 1330 در تهران در خانواده‌اي مذهبي و علاقمند به خاندان پيامبر(ص) پا به عرصه وجود گذاشت. پدرش از عالمان ديني بود. او پس از طي دوران ابتدايي به تشويق پدر و به علت علاقمندي به علوم ديني تحصيلات حوزوي خود را در سال 1347 آغاز كرد.

ايشان دورة سطح و خارج و فقه و اصول و فلسفه و عرفان را در محضر حضرات آيات: آدينه‌وند، جنتي، جوادي آملي، حسن‌زاده آملي، شبيري زنجاني، آيت الله گلپايگاني و معرفت به پايان رسانيد مدتي نيز از درس اسفار آيت الله شهيد مرتضي مطهري بهره برد.

وي در حوزه علميه جامعه الصادق(ع) دانشكده الهيات و دانشگاه تربيت مدرس به تدريس اشتغال يافت او از حضرات آيات: سيد علي خامنه‌اي، شبيري زنجاني، فاضل لنكراني، سيد علي سيستاني، صافي گلپايگاني، مكارم شيرازي و جواد تبريزي اجازه تصدي امور حسبيه دارد.

او از وزارت علوم رتبه 2 استادياري فلسفه و كلام را دريافت كرد. ضمناً در هيأت علمي مدرسه عالي شهيد مطهري عضويت دارد. واعظي در دوران انقلاب با سخنراني به مبارزه عليه رژيم پهلوي پرداخت و در پيروزي انقلاب فعاليت فراوان از خود نشان داد.

ايشان در سال 1379 به امامت شهر قدس منصوب شد. و خدماتي در زمينه‌هاي عمران و فرهنگي انجام داد.

وی در فروردين سال 1382 از سوي آيت الله خامنه‌اي به امامت جمعه زنجان و نمايندگي ولي فقيه در آنجا منصوب شد و تا دی ماه سال 1390 این مسؤولیت را  به مدت هشت سال بر عهده داشت.